Olej kokosowy na cellulit - karnawalblogowykobiet.pl

Olej kokosowy na cellulit – rafinowany czy nierafinowany? Na czym polega działanie antycellulitowe oleju kokosowego?

Olej kokosowy należy do najpopularniejszych tłuszczy roślinnych wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu. Jednak największe uznanie ten naturalny specyfik zyskał jako kosmetyk pielęgnacyjny.

Jakie są właściwości oleju kokosowego? Czy i dlaczego olej kokosowy pomaga zwalczyć cellulit? Jak wybrać odpowiedni olej kokosowy do walki z cellulitem?

Czytajcie dalej. Czytaj więcej

masło kakaowe - karnawalblogowykobiet.pl

Masło kakaowe – właściwości i zastosowanie

Natura obfituje w wiele kosmetyków o uniwersalnym zastosowaniu i cudownym działaniu. Wiele jest dowodów na to, jak chociażby omawiany we wcześniejszym artykule olejek różany.

Kosmetykiem również naturalnym o wspaniałych właściwościach jest masło kakaowe, które otrzymujemy z nasion tej samej rośliny, z której otrzymujemy kakao potrzebne do wyrobu czekolady.

Jakie są właściwości i zastosowanie masła kakaowego w przemyśle kosmetycznym? Do jakich kosmetyków dodawane jest masło kakaowe?

Czytajcie dalej. Czytaj więcej

olejek różany - właściwości olejku z płatków róż - karnawalblogowykobiet.pl

Olejek różany – jakie są właściwości i zastosowania olejku z płatków róż?

Olejki roślinne coraz bardziej podbijają nasze serca, zmysły oraz przemysł kosmetyczny. Jednak niektóre z nich znane są już od bardzo długiego czasu. Do jednego rodzaju tego typu specyfików należy olejek różany, który znany był nawet naszym prababciom.

Cenne składniki znajdujące się w olejku z płatków róż od wielu lat doceniają znane na całym świecie marki kosmetyczne i chętnie wykorzystują go w produkowanych przez siebie kosmetykach.

Dlaczego olejek różany jest tak wyjątkowy i cenny?

Przekonajcie się o tym sami i przeczytajcie w naszym tekście o właściwościach i zastosowaniach olejku różanego oraz jego cudownym wpływie na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Czytaj więcej